facebook
plakat

plakat

Etiuda&Anima

24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy
21 - 26. 11. 2017

en
Etiuda&anima newsletter

Rozwiń Menu

Zwiń Menu

Fernanda Valadez

Studiowała reżyserię w Mexico City. Jej film pt. „Of This World” został uznany za najlepszy film krótkometrażowy 2011 roku przez Meksykańską Izbę Przemysłu Filmowego (CANACINE), otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu krótkometrażowego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Guanajuato i był prezentowany na festiwalu w Cannes w sekcji „Najlepsze meksykańskie filmy krótkometrażowe” podczas Short Film Corner 2011.

Jej film dyplomowy pt. „400 Bags” został zakwalifikowany do programu Berlinale Talents 2013 (cykl warsztatów Editing Studio) i był pokazywany na wielu festiwalach filmowych na całym świecie. W 2015 r. uzyskał on nominację do nagrody Meksykańskiej Akademii Sztuk Filmowych w kategorii „najlepszy film krótkometrażowy” oraz znalazł się wśród finalistów nominowanych do Studenckich Oscarów. Podczas festiwalu „Etiuda&Anima” 2015 film ten został wyróżniony nagrodą Złotego Dinozaura.

Fernanda Valadez reżyseruje obecnie swój pierwszy film pełnometrażowy pt. “Non Distinguishing Features”, którego scenariusz powstał dzięki grantowi przyznanemu jej przez Meksykański Fudusz dla Sztuki.