facebook
plakat

plakat

Etiuda&Anima

24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy
21 - 26. 11. 2017

en
Etiuda&anima newsletter

Rozwiń Menu

Zwiń Menu

Mune – strażnik księżyca

17.10.2016

Francuski film animowany z 2014 roku, zrealizowany w technice 3D. Jest to poetycka opowieść o małym faunie, Mune, będącym strażnikiem Księżyca, który musi uratować Słońce skradzione z jego winy.

resized_mune_1

„Mune – strażnik Księżyca” zachwyca niezwykle efektowną stroną wizualną. Doszukiwano się w niej inspiracji estetyką animacji Luca Bessona, Tima Burtona oraz Hayao Miyazakiego, a także wpływu malarstwa Salvadora Dali.

Film został wyreżyserowany przez Benoît Philippona i Alexandre’a Heboyana na podstawie scenariusza Jérôme’a Fanstena i Philippona. Głosu postaciom użyczyli, m.in.: Michael Gregorio, Omar Sy, Izïa Higelin.

resized_mune_2

„Mune – strażnik Księżyca” otrzymał nominację do nagrody dla najlepszego filmu pełnometrażowego na Międzynarodowym Festiwalu Filmu Animowanego w Annecy. Zdobył nagrodę Jury młodzieżowego na TIFF Kids International Film Festival i nagrodę dla najlepszego filmu na Tokyo Anime Awards.

Polecany dla dzieci od lat 8.

Mune, le gardien de la lune
reż. Benoît Philippon, Alexandre Heboyan, scen. Jérôme Fansten, Benoît Philippon, muz. Bruno Coulais, Francja 2014, animacja, 86 min.

26 listopada (sobota), godz. 10.00
Kijów Centrum (dawne kino Kijów) – Sala Główna