Obiekty - Etiuda & AnimaEtiuda & Anima
facebook
plakat

plakat

Etiuda&Anima

24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy
21 - 26. 11. 2017

en
Etiuda&anima newsletter

Rozwiń Menu

Zwiń Menu

Obiekty

Festiwal Etiuda&Anima rozszerza swój zasięg poprzez udostępnienie widzom kolejnych obiektów festiwalowych. Wszystkie obiekty festiwalowe mają bardzo dobrą lokalizację – łatwo się do nich dostać z Dworca Głównego i krakowskiego rynku.

 

mos_logo copy
Małopolski Ogród Sztuki
ul. Rajska 12, 31-124 Kraków
www.mos.art.pl
www.facebook.com/MalopolskiOgrodSztuki

W ciągu kilku ostatnich lat w miejscu zrujnowanych, szpecących okolicę zabudowań przy ulicy Rajskiej 12, wyrósł przepiękny Ogród. Nie będzie przesadą, chociażby ze względu na takie a nie inne położenie, nazwanie go prawdziwie Rajskim Ogrodem. Nowoczesny, innowacyjny, oferujący nieprzebrane możliwości organizacji przestrzeni, pierwszy multimedialny ośrodek kultury w województwie i jeden z nielicznych tak zaawansowanych technologicznie obiektów w kraju – Małopolski Ogród Sztuki. Niezwykłe miejsce na mapie Krakowa, mające szansę ze względu na swój unikatowy charakter zakorzenić się w świadomości mieszkańców miasta i regionu oraz wzmocnić pozycję Krakowa jako europejskiej metropolii, w której uszanowanie bogatych tradycji kulturalnych spotyka się z odwagą otworzenia się na sztukę młodą, nowoczesną, eksperymentalną.


pauza in garden
Pauza In Garden
ul. Rajska 12 (wejście od ul. Szujskiego), 31-124 Kraków
www.facebook.com/PauzaInGarden

PAUZA IN GARDEN to klimatyczna kawiarnia w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Krakowie. Jako „młodsza siostra” doskonale znanej wszystkim Pauzy mieszczącej się na ulicy Floriańskiej łączy w sobie wszystko co najlepsze – 11 lat doświadczenia, niezwykłych ludzi i wydarzenia. Już sam ultranowoczesny budynek wart jest odwiedzenia. Pauza in Garden to idealne miejsce na spotkanie ze sztuką i biznesem. W dzień oferujemy jedną z najlepszych kaw w Krakowie i spokojną przestrzeń do pracy, rozmowy i odpoczynku, a wieczorami pełen program kulturalny – imprezy, wystawy, koncerty, spotkania z twórcami, czy afterparty po największych krakowskich festiwalach.


kijow-centrumapollofilm_beztlaoff-klub_logofilmowa-logo_black

Kijów Centrum  

al. Krasińskiego 34, 30-101 Kraków
tel. 12 / 433 00 33
fax 12 / 422 77 67
www.kijow.pl
kijow@kijowcentrum.pl
kijow@kijow.pl
www.facebook.com/kijow.centrum

Kijów.Centrum to nowoczesne kino z tradycją. Kijów.Centrum to coś więcej niż kino, to także centrum rozrywki, gdzie oprócz filmów, zobaczyć można koncerty, transmisje oper LIVE HD, transmisje baletów LIVE HD, kabarety. Tutaj odbywają się konferencje, kongresy i spotkania biznesowe. Jest to jeden z głównych obiektów festiwalowych Krakowskiego Festiwalu Filmowego i Festiwalu Filmów Niezależnych OFF PLUS CAMERA oraz gospodarz Festiwalu Filmów Dla Dzieci. Kino Kijów.Centrum należy do Sieci Polskich Kin Cyfrowych oraz do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

Sale:

Sala Duża: Największa i najlepsza sala kinowa w mieście. 828 wygodnych foteli, w których zpomina się o całym świecie. Najwyższa, cyfrowa jakość dźwięku i obrazu, kino trójwymiarowe, klimatyzacja oraz ogromny ekran 180m2. Każda wizyta w tej sali staje się prawdziwą przygodą.

Sala Studio: Studio to wyjątkowo nastrojowa i kameralna sala KIJÓW.CENTRUM. Przestrzeń, która zabiera widza na niemal prywatne spotkanie z filmem. Mały rozmiar oraz nieprzeciętny wystój sali budują wrażenie niezwykłości tego miejsca. Studio to również niebagatelny repertuar, najlepsze i najbardziej wyszukane propozycje filmowe. Kino studyjne i artystyczne, kino dla najmłodszych, a także seanse VIP i spotkania zamknięte organizowane na życzenie widza. 32 miejsca. Projektor cyfrowy na Sali Studio współfinansowany  jest przez PISF.

Sala klubowa : Znajdziecie tu wszystko to, co w filmie najlepsze jak i „hity” klasy najgorszej. W wybrane czwartki zapraszamy na cykl „BARWY AMERYKI – SPOTKANIA PODRÓŻNICZE Z KLUBEM LAURAZJA” o godzinie 19:00.  Bilety na wszystkie seanse filmowe kosztują jedyne 13zł! Miejsca na sali są nienumerowane!

Filmowa Cafe: Miękkie fotele, nastrojowe oświetlenie i muzyka filmowa tworzą wyjątkową atmosferę tego miejsca. Do tego wspaniały, panoramiczny obraz pulsującego życiem miasta za oknem. Każdy gość może spróbować wyśmienitej, świeżo zmielonej kawy, skosztować jednego z nietypowych deserów lub zaskakujących alkoholowych trunków. Filmowa Cafe to miejsce, gdzie o poranku można poczytać prasę lub popracować (bezprzewodowy i bezpłatny Internet), a wieczorem obejrzeć specjalny pokaz filmowy na ogromnym telebimie. Wszystkie wydarzenia bezpłatne i otwarte dla każdego!


Hotel Ibisibis-hotels
ul. Syrokomli 2, 30-102 Kraków
www.ibis.com/pl/hotel-3710-ibis-krakow-centrum/index.shtml

Hotel Ibis Kraków Centrum położony jest nad Wisłą, dzięki czemu z jego okien roztacza się piękny widok na Zamek Królewski na Wawelu i Bulwary Wiślane. Budynek znajduje się w centrum miasta – od Starego Rynku i Kazimierza dzieli go zaledwie 10- minutowy spacer. Hotel posiada przestronne, nowoczesne pokoje, zapewniające swoim gościom pobyt pełen wygód. Co więcej hotelowa restauracja gwarantuje ciepłą atmosferę i wyjątkowe wrażenia kulinarne, oferując różnorodną kuchnię.


Restauracja Szara
Rynek Główny 6, 31-042 Kraków
www.szara.pl

Restauracja SZARA, na krakowskim Rynku Głównym, to renomowane miejsce. Piękne położenie, wyśmienita kuchnia, miła obsługa, wspaniałe wnętrze uczyniły z tego miejsca perłę krakowskiej gastronomii. Kuchnia specjalizuje się w daniach europejskich – świetne ryby, słynna zupa rybna, rozmaite polędwice nie mają równych, które uzupełnia wyważona karta win. Restauracja prowadzona z pasją i znajomością rzeczy, tchnie europejskością w najlepszym znaczeniu, co potwiedza rekomendacja przewodnika Michelin.


logo Mięta
Mięta Resto Bar
ul. Krupnicza 19, 31-123 Kraków
www.mietarestobar.pl

Restauracja Mięta znajduje się w centrum Krakowa, niedaleko teatru Bagatela, a mimo to oferuje swoim gościom spokojną miłą atmosferę i oderwanie od codziennej bieganiny.
Specjalnością restauracji jest kuchnia śródziemnomorska, choć w ofercie znajdziemy też wybrane dania kuchni polskiej. W największej sali znajduje się piec opalany drzewem do wypieku włoskiej pizzy. Przy sprzyjającej pogodzie warto skorzystać także z ogródka letniego, w którym znajduje się też plac zabaw dla dzieci.


Konfederacka 4 (2)
Restauracja Konfederacka 4
ul. Konfederacka 4, 30-306 Kraków
www.facebook.com/konfederacka4

Działająca niespełna trzy lata restauracja cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Krakowa. Sami określają siebie jako „Nowe miejsce na Starych Dębnikach”, co dobrze określa specyfikę tego niezwykłego lokalu z ciekawym minimalistycznym industrialnym wystrojem, który nadaje miejscu niepowtarzalny klimat. Jednakże gości nie przyciąga tam tylko designerskość wnętrza, ale przede wszystkim nietuzinkowe smaki. Mimo, że karta dań nie jest zbyt obszerna, to każdy znajdzie coś dla siebie, jako że restauracja oferuje bardzo różnorodne dania, które łączy jednak zawsze wyborny smak. Całości dopełnia szeroki wybór wszelkich win, również bardzo rzadkich.


Kto chce poznać duszę Polski – niech jej szuka w Krakowie… – stwierdził zakochany w nim publicysta i historyk literatury Wilhelm Feldman. Po dziś dzień Kraków odzwierciedla to, co najciekawsze nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Kraków to miasto niebanalne, gdzie na każdym kroku historia przeplata się ze współczesnością. To miejsce, o którym nie sposób zapomnieć. Tu swe dzieła tworzyli wielcy artyści: Stanisław Wyspiański, Tadeusz Kantor, Eugeniusz Mucha czy Stanisław Mrożek. Tu wciąż możemy spotkać przechadzającego się Plantami Jerzego Stuhra, przesiadującego w knajpie na Małym Rynku Marcina Świetlickiego i zabieganego Jerzego Kalinę. Dawna stolica Polski to centrum współczesnej kultury, gdzie miłośnicy każdej dziedziny sztuki spełnią w artystycznej przygodzie. W Krakowie odbywa się bowiem corocznie ponad 100 festiwali, a ponad połowa z nich ma znaczenie międzynarodowe. Nic więc dziwnego, że w październiku 2008 roku czytelnicy brytyjskiego The Guardian przyznali drugie miejsce dla Krakowa w rankingu na najciekawsze miasto świata. W innym stolica Małopolski zestawieniu zaliczana jest do najmodniejszych metropolii Europy obok Wenecji, Stambułu, Florencji i Rzymu. Kraków staje się znany i rozpoznawalny nie tylko dzięki wiekowym zabytkom oraz charakterystycznej architekturze. Oprócz bogatej tradycji, miasto oferuje niezwykłą atmosferę metropolii wyczuwającej tętno kultury. Współczesny wizerunek Krakowa tworzą takie miejsca jak Bunkier Sztuki – galeria będąca wyspą nowatorskich działań twórczych, Rotunda – jeden z najbardziej znanych w Polsce ośrodków kultury, a także Alchemia wpisująca się w bogaty pejzaż klubów promujących wydarzenia artystyczne na Kazimierzu. W nieśmiertelnej Piwnicy pod Baranami wciąż usłyszymy legendarne utwory, a błądząc po krakowskich uliczkach trafimy do jednego z wielu klubów jazzowych. Kraków wciąż ewoluuje i zaskakuje możliwościami. Warto zapoznać się z projektem 6 zmysłów. Ten program promujący tzw. turystykę festiwalową kładzie nacisk na różnorodność imprez, oferując przyjezdnym gościom i mieszkańcom m.in. koncerty muzyki dawnej i festiwal kina niezależnego. W jego cyklu Premium znajduje się natomiast Międzynarodowy Festiwal Etiuda&Anima, który zmienia i rozwija się tak szybko, jak Kraków.