facebook
plakat

plakat

Etiuda&Anima

24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy
21 - 26. 11. 2017

en

Rozwiń Menu

Zwiń Menu

Program

 
 
 
 
 


23 listopada (środa)


Małopolski Ogród Sztuki
Rajska 12
Sala duża

13.00
  • Klopsiki i inne zjawiska pogodowe | Cloudy with a Chance of Meatbols, reż.|dir.: Phil Lord, Chris Miller, USA 2009, 86’ (wstęp wolny | free entrance)

  • 15.00
    I projekcja konkursu ETIUDA

  • Gemelos | Bliźnięta | Twins, reż.|dir.: Pablo Radice, AR 2015, 13’
  • Pa'am ahrona | Ostatni raz | One Last Time, reż.|dir.: Maayan Meya Cohen, IL 2015,22’
  • Pitter Patter Goes My Heart | Moje serce robi pik pik, reż.|dir.: Christoph Rainer, D 2015, 21’54’’
  • Eva, reż.|dir.: Francisco Pareja, VE, 2015, 12’04’’
  • Die stille | Spokój | Still, reż.|dir.: Lily Erlinger, D 2015, 29’10’’
  • Das gegenteil von orange | Przeciwieństwo pomarańczowego | The Opposite of Orange, reż.|dir.: Christopher Kaufmann, D 2016, 11’42’’

  • 17.15
    I projekcja konkursu ANIMA

  • "Parade" de Satie | "Parada" Erika Satie | Satie's "Parade", reż.|dir.: Koji Yamamura, JP 2016, 14’12’’
  • Šuma | Szuma | Shuma, reż.|dir.: Lucija Mrzljak, EE 2016, 6’12’’
  • Feed | Pokarm, reż.|dir.: Eri Okazaki, JP 2016, 6’53’’
  • Tu Tamo | Tu Tam | Here There, reż.|dir.: Alexander Stewart, HR 2015, 4’40’’
  • Le promeneur | Spacerowicz | The Walker, reż.|dir.: Thibault Chollet, FR 2016, 5’53’’
  • Zaczyn | Leaven, reż.|dir.: Artur Hanaj, PL 2015, 4’55’’
  • Flowers and Feathers | Kwiaty i pióra, reż.|dir.: Jennifer Haugan, UK 2016, 3’32’’
  • The Scarecrow | Strach na wróble, reż.|dir.: Victoria Budgett, UK 2015, 3’50’’
  • Fenwick Island | Wyspa Fenwicka, reż.|dir.: Shane Beam, USA 2016, 3’41’’
  • Perched | Na krawędzi, reż.|dir.: Liam Harris, UK 2016, 10’30’’
  • Vučje igre | Wilcze gry | Wolf Games, reż.|dir.: Jelena Oroz, HR 2015, 4’44’’
  • Before Love | Przed miłością, reż.|dir.: Igor Kovalyov, RU 2015, 19’15’’

  • 19.00
    Nik Phelps i Kwintet Stanisława Słowińskiego – koncert ilustrowany animacjami

    21.00
    II projekcja konkursu ANIMA

  • Wildfire | Pożoga, reż.|dir.: H. Opter, P. Pinon, N. Stafford, V.Stoll, A. Tribout, S. Zhang, FR 2015, 3’58’’
  • Penelope | Penelopa, reż.|dir.: Heta Jäälinoja, EE 2016, 4’23’’
  • Me-Kafka-Bogota | Ja-Kafka-Bogota, reż.|dir.: Camilo Cogua, Ricardo Arce, CO 2016, 7’
  • Kolekcjoner | Collector, reż.|dir.: Kamila & Mirek Sosnowscy, PL 2015, 7’09’’
  • Radio Wave | Fala radiowa, reż.|dir.: Ryotaro Miyajima, JP 2016, 3’09’’
  • Afternoon Class | Popołudniowa lekcja, reż.|dir.: Oh Seoro, KR 2015, 3’50’’
  • Mr Sand | Pan Sand, reż.|dir.: Soetkin Verstegen, BE|DK 2016, 8’15’’
  • Chez Moi | Mój Dom | My Home, reż.|dir.: Mai Nguyen, FR 2015, 11’45’’
  • Music Dances | Muzyka tańczy, reż.|dir.: Kirill Fessenko, CA 2015, 1’53’’
  • Löss | Less | Loess, reż.|dir.: Yi Zhao, NL 2015, 27’58’’
  • Batfish Soup | Zupa rybna, reż.|dir.: Amanda Bonaiuto, USA 2016, 4’30’’


  • Małopolski Ogród Sztuki
    Rajska 12
    Sala mała

    13.30
    Anita Killi (Norwegia|Norway) – Stara technika animacji – ku współczesnemu światu - Wykład Anity Killi (Norwegia)

  • Włosy Mamy | Mammas hår | Moms Hair, reż.|dir.: Maja Arnekleiv, NO 2016, 5’
  • Christmas Survivors | Przetrwać Święta, reż.dir.: Anita Killi, NO 2014, 5’
  • Tornehekken | The hedge of Thorns | Ciernie, reż., scen.|dir.sc.: Anita Killi, NO 2001, 13’
  • Sinna Mann | Angry Man | Wściekły człowiek, reż., scen.|dir.sc.: Anita Killi, NO 2009, 20’

  • 16.00
    Europa w krótkim metrażu – Austria (I)

  • Alles wird gut | Everthing Will Be Okay | Wszystko będzie dobrze, reż.|dir. Patrick Vollrath, A 2015, 30'
  • Babash, reż.dir. Lisa Truttmann, Behrouz Rae, A|USA|IR 2014, 9'
  • Carte Noire, reż.|dir.: Michaela Grill, A 2014, 2'
  • Domino, reż..dir. Anna Vasof, A 2014, 2'
  • Eden's Edge | Na skraju edenu, reż.|dir. Gerhard Treml, Leo Calice, A 2014, 20'
  • Esel | Carry On | Osioł, reż.|dir. Rafael Haider, A 2015, 24'

  • 17.45
    Ze zbiorów Národni filmový archiv w Pradze
    Gość specjalny: Michal Bregant


  • Czeski rok | The Czech Year | Špaliček, reż.|dir.: Jiři Trnka, Czechosłowacja 1947, 78’

  • 19.30
    Animationsinstitut der Filmakademie Baden- Wűrttemberg prezentuje filmy studenckie

  • Spring | Wiosna, reż.|dir.: Silke Parzich, D 1996, 4’30”
  • Die Trösterkrise, reż.|dir.: Daniel Nocke, D 1999, 7’30”
  • Dachau near Munich | Dachau koło Monachium, reż.|dir.: Frederik Ring, D 2006, 9’16”
  • Child | Dziecko, reż.|dir.: Iring Freytag, Linus Stetter, Viktor Stickel, D 2016, 9’12”
  • Bear Me, reż.|dir.: Katarzyna Wilk, D 2012, 5’45”
  • The Rise and Fall of Globosome | Wzrost i upadek Globosomu, reż.|dir.: Sascha Geddert, D 2013, 5’45”
  • Jazz Orgie | Jazzowa orgia, reż.|dir.: Irina Rubina, D 2015, 1’15’’
  • Some Thing | Coś, reż.|dir.: Elena Walf, D 2015, 7’
  • The Day, The Milkman Didn’t Come | Dzień, w którym nie pojawił się mleczarz, reż.|dir.: Anja Langenbacher, D 1998, 5’30”
  • Bear | Niedźwiedź, reż.|dir.: Pascal Flörks, D 2014, 7’30”

  • 21.00
    10 found footage w wyborze Macieja J. Drygasa

  • Exodus przez Dunaj|The Danube Exodus, reż.|dir.: Peter Forgacs, NL 1998, 60’


  • Pauza in Garden
    Rajska 12

    17.00
    „Nos” Mikołaja Gogola - Lekcja czytania na E&A– Grzegorz Jankowicz