Program - Etiuda & Anima
facebook
plakat

plakat

Etiuda&Anima

24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy
21 - 26. 11. 2017

en
Etiuda&anima newsletter

Rozwiń Menu

Zwiń Menu

Program



23 listopada (czwartek)


Kijów Centrum
Al. Krasińskiego 34
Sala duża

10.00
Anima dzieciom:


Dyrene i Hakkebakkeskogen | O czym szumi las | Tin the Forest of Huckybucky, reż.: Rasmus A. Sivertsen, NO 2016, 75’

12.00
Twój Vincent | Loving Vincent, reż.: Dorota Kobiela, Hugh Welchman, PL/UK 2017, 95’


Pierwszy na świecie pełnometrażowy film animowany stworzony w całości techniką malarską. Powstał z 65 tysięcy obrazów wiernie naśladujących twórczość Van Gogha, malowanych farbą olejną na płótnie, które przez ponad dwa lata wykonało 115 malarzy polskich i zagranicznych. Film opowiada historię legendarnego artysty opartą na kanwie pozostawionych przez niego listów – jego burzliwe życie i tragiczną śmierć.

15.30
Dokumenty Herza Franka (88’)


Trzy spośród ponad 80-ciu filmów dokumentalnych, zrealizowanych przez Herza Franka. Dobro, zło, śmierć, życie i miłość – w kręgu tych podstawowych tematów poruszał się wybitny łotewski artysta.

  • Augstā dziesma | Pieśń nad pieśniami | The Song of Songs, reż.: Herz Frank, LV 1989, 10’
  • Augstākā tiesa | Sąd Najwyższy | The Supreme Court, reż.: Herz Frank, LV 1987, 68’
  • Par desmit minutem vecaks | Starszy o dziesięć minut | Ten Minutes Older, reż.: Herz Frank, LV 1978, 10’

  • 17.30
    Autoportrety twórców animacji (I) – Geza M. Toth


    Gość Specjalny – Geza M. Toth


  • Wybór animowanych czołówek dla Węgierskiego Kanału Muzycznego, 10’
  • Ergo, reż.: Géza M. Tóth, HU 2008, 12’
  • Mama, reż.: Géza M. Tóth, HU 2009, 10’
  • Berry and Dolly | Berry i Dolly, reż.: Géza M. Tóth, HU 2013, 5’
  • OPERA130 – The Boulvard Palace, reż.: Géza M. Tóth, HU 2014, 27’
  • Cudowny mandaryn | Miraculous Mandarin, reż.: Géza M. Tóth, HU 2006, 6’
  • Maestro, reż.: Géza M. Tóth, HU 2005, 5’

  • 20.00
    Ethel and Ernest | Ethel i Ernest, reż.: Roger Mainwood, UK 2016, 94’


    Film został zrealizowany na podstawie wielokrotnie nagradzanej powieści graficznej Raymonda Briggsa „Ethel & Ernest”, będącej wzruszającym hołdem dla jego rodziców, pełnym humoru i serdeczności. Ukazuje on losy pewnej rodziny należącej do klasy robotniczej w realiach II wojny światowej i lat powojennych. Robi to nie tylko z nostalgią, ale też ze społecznym uwrażliwieniem w duchu twórczości brytyjskich realistów społecznych – Kena Loacha i Mike’a Leigh.

    Kijów Centrum
    Al. Krasińskiego 34
    Sala Studio (1)

    10.00
    Sztuka pitchingu – czyli jak efektywnie i efektownie zaprezentować swój projekt
    Prowadzenie: Anna Szczerbińska


    Małopolski Ogród Sztuki
    Rajska 12
    Sala duża

    15.30
    I projekcja konkursu ANIMA.PL (58’)


  • Z jak zagadka | Z as in Puzzle, reż.: Michał Socha, PL 2017, 03'57''
  • O Matko! | Oh Mother!, reż.: Paulina Ziółkowska, PL 2017, 12'15''
  • Odessa, reż.: Karolina Głusiec, PL 2017, 3'12''
  • Figury niemożliwe i inne historie II | Impossible Figures and Other Stories II, reż.: Marta Pajek, PL 2016, 14'52''
  • Too Many Cooks Spoil the Broth | Gdzie kucharek sześć, tam nie ma co jeść, reż.: Kamil Wójcik, PL 2017, 1'35''
  • Dziwny przypadek | Strange Case, reż.: Zbigniew Czapla, PL 2017, 13'30''
  • Piórnikt | Penciless Case, reż.: Magdalena Pilecka, PL 2016, 7'06''
  • Wieczór | Evening, reż.: Izabela Plucińska, PL/D 2016, 2’30’’

  • 17.00
    II projekcja konkursu ANIMA.PL (49’)


  • Forsaken Forest, reż.: Anna Beata Baranska, PL 2016, 9'39''
  • Czerń | Black, reż.: Tomasz Popakul, PL/JP 2016, 14’
  • XOXO - pocałunki i uściski | XOXO - Hugs and Kisses, reż.: Wiola Sowa, PL 2016, 14’
  • Locus, reż.: Anita Kwiatkowska-Naqvi, PL 2016, 10’08’’
  • Ucieczka | Escape, reż.: Jarosław Konopka, PL 2017, 15’

  • 18.30
    III projekcja konkursu ANIMA (72’)


  • Airport | Lotnisko, reż.: Michaela Müller, HR/CH 2017, 10’35’’
  • La Table | Stół | The Table, reż.: Eugène Boitsov, FR 2016, 4’15’’
  • Negative Space | Przestrzeń negatywna, reż.: Max Porter, Ru Kuwahata, FR 2017, 5’30’’
  • An Echoing Memory of a Tongue | Powracająca pamięć języka, reż.: Arash Akhgari, CA 2017, 1’55’’
  • Li.Le, reż.: Natia Nikolashvili, GE 2017, 9’45’’
  • Camping à la Bergman | Kemping à la Bergman, reż.: Michael "Ffish" Hemschoot, US 2017, 2’38’’
  • Late Afternoon | Późne popołudnie, reż.: Louise Bagnall, IE 2017, 9’23’’
  • Starhunters | Łowcy gwiazd, reż.: Johannes Schiehsl, A 2016, 3’11’’
  • Notes on Monstropedia | Notatki o Monstropedii, reż.: Koji Yamamura, JP 2016, 6’10’’
  • I mostri non esistono | Potwory nie istnieją | Monsters don’t exist, reż.: I. Angelini, L. Barberis Organista, N. Bernardi, IT 2017, 3’23’’
  • Casino | Kasyno, reż.: Steven Woloshen, CA 2016, 3’58’’
  • Zeezucht | Jonasz i morze | Jonas and the Sea, reż.: Marlies van der Wel, NL 2015, 11’30’’

  • 20.30
    All My Loving, reż.: Tony Palmer, UK 1968, 55’


    Gość Specjalny – Tony Palmer
    Po projekcji rozmowa Piotra Metza z Tonym Palmerem


    Pink Floyd, Jimi Hendrix, The Beatles, Frank Zappa, The Who i inni wyjątkowi artyści w dokumencie Tony Palmera. Fragmenty koncertów, wywiady, zdjęcia zza sceny, materiały z tras koncertowych.

    Małopolski Ogród Sztuki
    Rajska 12
    Sala mała

    15.45
    Twisted Dreams of History I.
    Agitacja poklatkowa: Estetyka propagandy w Polsce, Czechosłowacji i na Węgrzech



    AnimProp: film warsztatowy

  • Pérák a SS | Skoczek i SS | Springer and SS-Men, reż.: Jiří Trnka, CRS 1946, 14'
  • O nowe jutro | For a Better Tomorrow, reż.: Leszek Lorek, PL 1951, 6'
  • Az erdei sportverseny | Zawody sportowe w lesie | Sport Competition in the Forest, reż.: Gyula Macskássy, HU 1952, 13'
  • Bolek i Lolek wśród górników: Czarne złoto | Bolek and Lolek among the Miners: The Black Gold, reż.: Stanisław Dülz, PL 1980, 9'30''
  • A fény öröme | Radość światła | The Joy of Light, reż.: Kovásznai György, HU 1965, 13'
  • Polska Kronika Non-Camerowa nr 6, 1983, Wydanie B | The Polish Non-Camera Newsreel No. 6, 1983, Edition B, reż.: Julian Józef Antonisz, PL 1983, 9'55''
  • Film niespodzianka (10')


  • 17.30
    III projekcja konkursu ETIUDA (96’)


  • MILLIMETERLE, reż.: Pascal Reinmann, Zürcher Hochschule der Künste, CH 2016, 15’46’’
  • Stranden | Stranded l Na mieliźnie, reż.: Moïra Himmelsbach, Kunsthochschule für Medien Köln, D 2017, 28’01’’
  • Propaganda, reż.: Natalia Vtulkina, VGiK, RU 2016 , 12’21’’
  • Regretting Motherhood | Żałując macierzyństwa, reż.: Felizitas Hoffmann, Merle Grimme, Hochschule für Fernsehen und Film München, D 2017, 17’49’’
  • Qyteti i Mureve | Miasto murów | City of Walls, reż.: Eneos Çarka, University of Arts Tirana, AL 2016, 22’11’’


  • 19.30
    Animateka – International Animated Film Festival (75’)


    Gość Specjalny – Igor Prassel


  • Po jabłkach | After Apples, reż.: Marta Pajek, PL 2004, 5'20''
  • Krokodill | Krokodyl | Crocodile, reż.: Kaspar Jancis, EE 2009, 16'45''
  • Miramare, reż.: Michaela Müller, HR/CH 2009, 8’
  • Posledný autobus | Ostatni autobus | The Last Bus, reż.: Ivana Laučikova, Martin Snopek, SK 2011, 15'20''
  • Suur maja | Duży dom | Big House, reż | dir.: Kristjan Holm, EE 2011, 10'24''
  • Boles, reż.: Špela Čadež, D/SI 2013, 12’
  • Nočna ptica | Nocny jastrząb | Nighthawk, reż.: Špela Čadež, SI/HR 2016, 8'45''


  • 21.00
    IV projekcja konkursu ETIUDA (101’)


  • Fusy | Dregs, reż.: Kordian Kądziela, WRiTvUŚ, PL 2017, 28’03’’
  • Het nachtelijk halfrond | Bez słońca | Without Sun, reż.: Paul de Ruijter, Nederlandse Filmacademie, NL 2016, 29’55’’
  • Dogmeat | Mięso z psa, reż.: Ksenia Tischenko, VGiK, RU 2017, 30’
  • Plica Polonica, reż.: Marcin Strauchold, Łódzka Szkoła Filmowa, PL 2017, 12’46’’