Program - Etiuda & Anima
facebook
plakat

plakat

Etiuda&Anima

24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy
21 - 26. 11. 2017

en
Etiuda&anima newsletter

Rozwiń Menu

Zwiń Menu

Program



24 listopada 2017 (piątek)


Kijów Centrum
Al. Krasińskiego 34
Sala duża

10.00
Anima dzieciom:

Richard the Stork | Riko prawie bocian, reż.: Toby Genkel, Reza Memari, BE/U/D/NO/US 2017, 85’

15.30
Revengeance | Zemstopomsta, reż.: Bill Plympton, Jim Lujan, US 2016, 75’


17.30
Autoportrety twórców animacji – Claudius Gentinetta


Gość Specjalny – Claudius Gentinetta


  • Wohlstandskühe | Szczyt dobrobytu | The Peak of Prosperity, reż.: Claudius Gentinetta, CH 1992, 3’30”
  • Amok, reż.: Claudius Gentinetta, CH 1997, 7’
  • Poldek, reż.: Claudius Gentinetta, CH 2004, 11’
  • Die Seilbahn | Wagonik | The Cable Car, reż.: Claudius Gentinetta, Frank Braun, CH 2008, 7’
  • Schlaf | Sen | Sleep, reż.: Claudius Gentinetta, Frank Braun, CH 2010, 4’10”
  • Islander’s Rest | Wytchnienie wyspiarza, reż.: Claudius Gentinetta, Frank Braun, CH 2015, 18’


  • 20.30
    Sławomir Idziak – Specjalny Złoty Dinozaur
    Gość Specjalny – Sławomir Idziak


    A Tale of Love and Darkness | Opowieść o miłości i mroku, reż.: Natalie Portman, scen.: Natalie Portman, zdj.: Sławomir Idziak, wyst.: Natalie Portman, Gilad Kahana, Amir Tessler, IL 2015, 95’


    Debiut reżyserski Natalie Portman. Adaptacja bestsellerowej książki autobiograficznej izraelskiego pisarza Amosa Oza. Film opowiada przejmującą historię dzieciństwa i dojrzewania jednego z najważniejszych twórców współczesnej literatury.

    22.30
    Georges Méliès i inni (45’)
    Projekcja filmów niemych z muzyką



  • L’impressioniste Fin-de-Siècle | Nowoczesny iluzjonista | An Up–to–Date Conjuror, reż.: Georges Méliès, FR 1899, 1’24”
  • Voyage à travers l’impossible | Podróż do krainy niemożliwości, reż.: Georges Méliès, FR 1904, 24’
  • Un feu d’artifice improvisé | Niespodziewane fajerwerki | Unexpected fireworks, reż.: Georges Méliès, FR 1905, 3’09”
  • Le Palais des Mille et Une Nuits | Pałac tysięca i jednej nocy | The Palace of the Arabian Nights, reż.: Georges Méliès, FR 1905, 14’
  • La Fée Carabosse ou Le Poignard fatal | Wróżka Carabosse | The Witch, reż.: Georges Méliès, FR 1906, 12’
  • Match de prestidigitation - A Wager Between Two Magicians, or Jealous of Myself | Zakład między dwoma magikami czyli zazdrosny o samego siebie, reż.: Georges Méliès, FR 1904, 2’
  • La Chaussette | Skarpeta | Sock, reż.: anonim|anonyme, FR 1905, 2’ Amoureux de Madame, reż.: anonim|anonyme, FR 1909, 4’


  • Theatrum Magicum, reż.: Marcin Giżycki, PL 2017, 23’
    Gość Specjalny – Marcin Giżycki

    Opowiada o występie iluzjonisty na deskach łańcuckiego teatru w końcu XVIII w. Można w nim łatwo rozpoznać trzy postacie: Kasandra z „Parad” hrabiego Jana Potockiego, Georges'a Mélièsa z jego własnych filmów oraz wielkiego osiemnastowiecznego blagiera barona Münchhausena, jakiego znamy z filmu Karela Zemana i ilustracji Gustave'a Dore.

    Kijów Centrum
    Al. Krasińskiego 34
    Sala Studio (1)

    Powtórki projekcji konkursowych
    projekcje bez polskich napisów


    12.00
    II projekcja konkursu ANIMA.PL


    13.30
    I projekcja konkursu ANIMA.PL


    15.00
    I projekcja konkursu ETIUDA



    Małopolski Ogród Sztuki
    Rajska 12
    Sala duża

    14.30
    III projekcja konkursu ANIMA.PL (50’)


  • Pan Maluśkiewicz i wieloryb | Mr Miniscule and the Whale, reż.: Andrzej Gosieniecki, PL 2016, 9'
  • Doradcy Króla Hydropsa | The Advisers of King Hydrops, reż.: Natalia Brożyńska, PL 2016, 20'24''
  • Apolejka i jej osiołek | Apolejka and Her Donkey, reż.: Joanna Jasińska-Koronkiewicz, PL 2016, 13'
  • Kacperiada - Według planu | Casparade - According to Plan, reż.: Kamil Polak, PL 2016, 7’

  • 16.00
    IV projekcja konkursu ANIMA.PL (50’30’’)


  • O niezwykłej przyjaźni | Unusual Friendship, reż.: Robert Turło, PL 2016, 13'
  • Marchewkowe pole | Carrot Field, reż.: Kacper Zamarło, PL 2016, 16'
  • Zdrowy Tatuś - Rodzina Treflików | Daddy is not Well - The Treflik Family, reż.: Marek Skrobecki, PL 2017, 8'30''
  • Paweł i Gaweł | Johnny and Tommy, reż.: Andrzej Gosieniecki, PL 2016, 13'

  • 17.30
    IV projekcja konkursu ANIMA (79’)


  • Framed | Wrobiony, reż.: Marco Jemolo, IT 2017, 7’
  • L’Aviatrice | Pilotka | The Aviator, reż.: J. Leyreloup, V. Tolila, P. Renard, L. Viver Canal, G. Chauvet , FR 2016, 6’
  • Splendida Moarte Accident | Błoga przypadkowa śmierć | The Blissful Accidental Death, reż.: Sergiu Negulici, RO 2016, 15’10’’
  • Pig | Świnia, reż.: Steven Subotnick, US 2015, 3’20’’
  • Vent de Fête | Festiwalowa gorączka | A Festive Wind, reż.: Marjolaine Perreten, CH 2016, 9’50’’
  • Slovo | Pożegnanie | Farewell, reż.: Leon Vidmar, SI 2016, 5’51’’
  • Dead Reckoning | Porachunki ze śmiercią, reż.: Paul Wenninger, Susan Young, A 2016, 2’47’’
  • A farkas hálája | Wdzięczny wilk | The Grateful Wolf, reż.: Ferenc Cakó, HU 2016, 6’53’’
  • Our Wonderful Nature – The Common Chameleon | Wspaniała natura – kameleon pospolity, reż.: Tomer Eshed, D 2016, 3’32’’
  • „Stranac“ u mojoj glavi | „Obcy” w mojej głowie | „The Stranger” in My Head, reż.: Petra Balekić, HR 2017, 4’27’’
  • Dziwny przypadek | Strange Case, reż.: Zbigniew Czapla, PL 2017, 13’30’’


  • 19.30
    Performance Sznurki Muybridge’a i rytm ruchu - Yamamura & Toranoko Performing Arts Company


    Maiburijji no ito | Sznurki Muybridge'a | Muybridge's Strings, reż.: Koji Yamamura, JP/CA 2011, 12’39”

    Niesamowite połączenie przejmującej animacji Kojiego Yamamury Sznurki Muybridge’a z subtelnym ruchem baletnic oraz muzyką na żywo.

    20.30
    Retrospektywa Koji Yamamury
    Gość Specjalny – Koji Yamamura



  • Toshi wo totta Wani | Stary krokodyl | Old Crocodile, reż.: Koji Yamamura, JP 2005, 13’
  • Franz Kafka: Inaka Isha | Wiejski lekarz Franza Kafki | Franz Kafka's A Country Doctor, reż.: Koji Yamamura, JP 2007, 21’
  • Kodomo no Keijijogaku | Dziecięca metafizyka | A Child's Metaphysics, reż.: Koji Yamamura, JP 2007, 5’8”
  • Atama Yama | Góra głowa | Mt. Head, reż.: Koji Yamamura, JP 2002, 10’
  • Satie’s Parade | Parada Satie’go, reż.: Koji Yamamura, JP 2016, 14’12”
  • Notes on Monstropedia | Notatki o Monstropedii, reż.: Koji Yamamura, JP 2016, 6’10”

    Małopolski Ogród Sztuki
    Rajska 12
    Sala mała

    15.00
    Twisted Dreams of History II
    Agitacja poklatkowa cz. 2: Wojna i gospodarka



  • Medplanetarna revolucija | Międzyplanetarna rewolucja | Interplanetary Revolution, reż.: Zenon Komisarenko, Jurij Merkulov, Nikolai Khodataev, ZSRR 1924, 7’50''
  • Round and Round | Na okrągło | Round and Round, reż.: Jam Handy, US 1939, 5'58''
  • Veliki miting | Wielki miting | Big Meeting, reż.: Norbert Neugebauer, Walter Neugebauer, YU 1951, 19'
  • Albert in Blunderland. A Patriotic Animated Cartoon | Albert w Blunderlandii. Patriotyczna Kreskówka, reż.: John Sutherland, US 1950, 8'30''
  • Aktsionery | Udziałowiec | The Shareholders, reż.: Roman Davydov, ZSRR 1963, 24'
  • Gloria Victoria, reż.: Theodore Ushev, CA 2012, 7'


  • 17.00
    V projekcja konkursu ETIUDA (95’)


  • Na szczęście | Fortunately, reż.: Piotr Januszkiewicz, WRiTvUŚ, PL 2017, 23’27’’
  • Chuckwalla, reż.: Korinna Krauss, Hochschule für Fernsehen und Film München, D 2017, 23’
  • Cham | Ham, reż.: Xavery Wolski, AMA Film Academy, PL 2017, 12’27’’
  • All’Ibbrunire | I tak upłynął wieczór i poranek | Eventide, reż.: Giovanni Pierangeli, Szkoła Filmowa w Łodzi, PL 2016, 30’
  • My Memorial Day | Mój dzień pamięci, reż.: Daniella Meroz, Bezalel Academy of Arts and Design Jerusalem, IL 2016, 5’53’’


  • 19.00
    Anima Brussels Animation Film Festival (60’)


    Gość Specjalny – Karin Vandenrydt


  • Łodyżki | Stems, reż.: Ainslie Henderson, UK 2015, 2'20''
  • Analysis Paralysis, reż.: Anete Melece, CH 2016, 9'04''
  • Construire un feu | Rozniecić ogień | To Build a Fire, reż.: Fx Goby, FR 2016, 13’
  • Journal animé, reż.: Donato Sansone, FR 2016, 4’20''
  • Estate, reż.: Ronny Trocker, FR/BE 2016, 7’25''
  • Pour une poignée de girolles, reż.: Julien Grande, BE 2016, 7’22’’
  • Antarctica | Antarktyka, reż.: Jeroen Ceulebrouck, BE 2016, 9’37’’
  • Jubilé, reż.: C. Soudet, C. Piogé, M. Duvert, M. El Kadiri, A. Marmion, FR 2016, 7’27’’


  • 20.15
    VI projekcja konkursu ETIUDA (95’)


  • Symbiofonia | Symbiophony, reż.: Eugeniusz Pankov, Szkoła Filmowa w Łodzi, PL 2017, 17’02’’
  • Gabi, reż.: Michael Fetter Nathansky, Filmuniversitat Babelsberg KONRAD WOLF, D 2017, 29’56’’
  • In Kropsdam is iedereen gelukkig | Pozdrowienia z Kropsdam | Greetings from Kropsdam, reż.: Joren Molter, Nederlandse Filmacademie, NL 2016, 23’40’’
  • Zu gast bei freunden | Pobyt u przyjaciół | Staying with Friends, reż.: Luisa Ricar, Zürcher Hochschule der Künste, CH 2017, 24’21’’


  • ASP Kraków – pracownia animacji I p. sala 11
    ul. Karmelicka 16, w oficynie

    16.00
    Wykład VR - Animacja sferyczna
    Prowadzenie: Iwona Pomianowska


    Kino Mikro
    ul. Juliusza Lea 5

    18.00
    80. urodziny Zdzisława Kudły
    Gość Specjalny – Zdzisław Kudła



  • Bruk | Cobble, reż.: Zdzisław Kudła, PL 1971, 7'35''
  • Szum lasu | Forest’s hum, reż.: Zdzisław Kudła, PL 1972, 9'21''
  • Kwiat | Flower, reż.: Zdzisław Kudła, PL 1972, 6'40''
  • Impas | Deadlock, reż.: Zdzisław Kudła, PL 1975, 10'18''
  • Karaluch | Cocroach, reż.: Zdzisław Kudła, PL 1987, 8'55''
  • ...ergo sum, reż.: Zdzisław Kudła, PL 2004, 4'29''
  • Bez powrotu panie Z | For no reason, Mr. Z, reż.: Zdzisław Kudła, PL 1992, 8'24''