Program - Etiuda & Anima
facebook
plakat

plakat

Etiuda&Anima

24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy
21 - 26. 11. 2017

en
Etiuda&anima newsletter

Rozwiń Menu

Zwiń Menu

Program



25 listopada 2017 (sobota)


Kijów Centrum
Al. Krasińskiego 34
Sala duża

11.00
Anima dzieciom:

Dyrene i Hakkebakkeskogen | O czym szumi las | In the Forest of Huckybucky, reż.: Rasmus A. Sivertsen, NO 2016, 75’

13.00
Ethel and Ernest | Ethel i Ernest, reż.: Roger Mainwood, UK 2016, 94’


15.00
Twój Vincent | Loving Vincent, reż.: Dorota Kobiela, Hugh Welchman, PL/UK 2017, 95’


17.30
Autoportrety twórców animacji (III) – Svetlana Filippova
Gość Specjalny – Svetlana Filippova



  • Opowieść Sary | Sarah’s Tale, reż.: Svetlana Filippova, RU 2009, 5’30’’
  • Тrzy historie miłosne | Three Love Stories, reż.: Svetlana Filippova, RU 2007, 11’45’’
  • Gdzie umierają psy | Where dogs die, reż.: Svetlana Filippova, FR 2011, 12’
  • Brutus | Brut, reż.: Svetlana Filippova, RU 2014, 12’49’’


  • 20.00
    25 edycji Międzynarodowych Warsztatów Filmu Animowanego


  • Islander’s Rest | Wytchnienie wyspiarza, reż.: Claudius Gentinetta, Frank Braun, CH 2015, 18’
  • Printed Rainbow | Wyprawa do krainy tęczy, reż.: Gitanjali Rao, IN 2006, 15'13''
  • Utö, reż.: David Buob, D 2014, 7'38''
  • Augenblick, reż.: Maja Nagel, D 2006, 5'
  • Lato 2014 | Summer 2014, reż.: Wojciech Sobczyk,PL 2014, 12’
  • Maestro, reż.: Géza M. Tóth, HU 2005, 4'42''
  • The Longest Kiss | The Longest Kiss | Najdłuższy pocałunek, reż.: Hubert Sielecki, A 2014, 5'05''
  • Replay | Powtórka, reż.: Isabelle Favez, CH 1999, 4'37''
  • Bermuda, reż.: Ülo Pikkov, EE 1998, 10'54''
  • Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż | Fugue for Cello, Trumpet and Landscape, reż.: Jerzy Kucia, PL 2014, 18'


  • 22.00
    Revengeance | Zemstopomsta, reż.: Bill Plympton, Jim Lujan, US 2016, 75’


    Najnowszy film Plymptona, legendy nowojorskiej animacji niezależnej, który stworzył przy udziale undergroundowego animatora, Jima Lujana. Nastoletnia dziewczyna próbuje się zemścić na tych, którzy ją skrzywdzili: gangu motocyklistów i senatorze. W sam środek tej rozgrywki trafia Rod Rosse, kiepski łowca nagród.

    Kijów Centrum
    Al. Krasińskiego 34
    Sala Studio (1)

    Powtórki projekcji konkursowych
    projekcje bez polskich napisów


    10.00
    I projekcja konkursu ANIMA


    12.00
    II projekcja konkursu ANIMA


    14.00
    IV projekcja konkursu ANIMA.PL


    15.00
    III projekcja konkursu ANIMA


    Kijów Centrum
    Al. Krasińskiego 34
    Sala Studio (2)

    Powtórki projekcji konkursowych
    projekcje bez polskich napisów


    10.00
    III projekcja konkursu ANIMA.PL


    11.00
    II projekcja konkursu ETIUDA


    13.00
    III projekcja konkursu ETIUDA


    15.00
    IV projekcja konkursu ETIUDA


    Kijów Centrum
    Al. Krasińskiego 34
    Kijów antresola

    12.00
    Promocja książki Polska animacja XXI wieku, red. Małgorzata Kozubek, Tadeusz Szczepański

    13.00
    Promocja Kwartalnika Filmowego nr 99 – Triki, numery specjalne i atrakcje

    ASP Kraków – pracownia animacji I p. sala 11
    ul. Karmelicka 16

    12.00
    Warsztat Nowe szaty cesarza. Od projektu do stylizacji przyszłej szaty graficznej festiwalu Etiuda&Anima
    Prowadzenie: Kaja Renkas, Iwona Pomianowska


    Małopolski Ogród Sztuki
    Rajska 12
    Sala duża

    15.00
    V projekcja konkursu ANIMA.PL (51’)


  • Ucieczki | Escapes, reż.: Karina Paciorkowska, PL 2017, 5'20''
  • Sklep z rybami | Fish Shop, reż.: Maria Kulpa, PL 2017, 3'
  • Wcielenie | Incarnation, reż.: Barbara Rupik, PL 2017, 4'45''
  • Ponura Tresura | Grim Training, reż.: Ala Nunu Leszyńska, PL 2016, 5'09''
  • W tramwaju | In the Tram, reż.: Martyna Cierpisz, PL 2016, 4'04''
  • Wyjdę z siebie | Beside Oneself, reż.: Karolina Specht, PL 2016, 4'54''
  • Pies Schroedingera | Schroedinger's Dog, reż.: Natalia Krawczuk, PL 2016, 8'50''
  • Granice | Boundaries, reż.: Tomasz Bolek, PL 2016, 3'28''
  • Łuska | Fish Scale, reż.: Alicja Kot, PL 2016, 5'06''
  • Super rzecz | Super film, reż.: Piotr Kabat, PL 2016, 5'28''
  • Gość | Guest, reż.: Aleksander Józefczyk, PL 2017, 2'20''


  • 16.30
    VI projekcja konkursu ANIMA.PL (66’)


  • O Jezu | Oh jesus, reż.: Betina Bożek, PL 2017, 3'48''
  • Droga do Nilfheim | Way to Nilfheim, reż.: Aleksandra Kryger, PL 2017, 5'10''
  • I AM happy - konflikt wizerunku z przekazem | I AM Happy - Conflict of Image and Message, reż.: Julia Nędzyńska, PL 2017, 3'49''
  • Cipka | Pussy, reż.: Renata Gąsiorowska, PL 2016, 8'22''
  • Zjazd | Exit, reż.: Jerzy Tabor, PL 2017, 3'41''
  • Bankiet | Banquet, reż.: Julia Orlik, PL 2016, 3'50''
  • Na językach | Three Women on a Bench, reż.: Karolina Borgiasz, PL 2017, 3'50''
  • Świadomość kota | A Cat's Consciousness, reż.: Andrea Guizar, PL 2017, 14'50''
  • Horyzont zdarzeń | The Event Horizon, reż.: Michał Orzechowski, PL 2017, 12'28''
  • Ta Zgrzybiała Część Starego Mnie | This Old Fungus Of Mine, reż.: Jakub Oleg Wojciechowski, PL 2017, 4'38''


  • 18.00
    V projekcja konkursu ANIMA (76’)


  • Overrun | Przekroczenie, reż.: P. Ropars, A. Derory, D. Thirault, J. Cottard, M. Druaud, A. Zumbihl, FR 2017, 7’42’’
  • Cigare | Cygaro | Cigar, reż.: Tom Tassel, CA 2017, 5’40’’
  • The Full Story | Cała historia, reż.: Daisy Jacobs, UK 2017, 7’30’’
  • Gone Astray | Zagubiona, reż.: Mabel Ye, US 2017, 3’48’’
  • Zu Zahm! | Zbyt łagodni! | Too Tame!, reż.: Rebecca Blöcher, D 2017, 6’41’’
  • The Junction – Chilly Gonzales & Peaches | Połączenie – Chilly Gonzales & Peaches, reż.: Patrick Doyon, CA 2016, 4’42’’
  • Delicatessen | Delikatesy, reż.: Fenglin Chen, US 2017, 4’40’’
  • Jezeva kuca | Dom jeża | Hedgehog’s Home, reż.: Eva Cvijanovic, CA/HR 2017, 10’
  • Gone | Utracony, reż.: Tom Denney, UK 2017, 3’28’’
  • Dive with the Sun | Zanurkuj ze słońcem, reż.: Sisley De Cruz, Marine Le Borgne, Mo Bao, FR 2016, 3’20’’
  • A Love Letter to the One I Made Up | List miłosny do zmyślonego, reż.: Rachel Gutgarts, IL 2017, 6’05’’
  • Tühi Ruum | Pusta przestrzeń | Empty Space, reż.: Ülo Pikkov, EE 2016, 10’13’’


  • 20.00
    VI projekcja konkursu ANIMA (77’)


  • Die Brücke über den Fluss | Most nad rzeką | The Bridge Over the River, reż.: Jadwiga Kowalska, CH 2016, 5’45’’
  • To Be a Tree | Być drzewem, reż.: Xin Sun, D 2017, 6’14’’
  • Travelogue Tel Aviv | Dziennik podróży Tel Aviv, reż.: Samuel Patthey, CH 2017, 6’
  • Sea | Morze, reż.: Marharita Tsikhanovich, BY/CZ 2017, 3’50’’
  • Construire un feu | Rozniecić ogień | To Build a Fire, reż.: Fx Goby, FR 2016, 13’
  • disillusionment of 10 point font | rozczarowanie czcionką dziesiątką, reż.: Greg Condon, US 2017, 1’12’’
  • Scrambled | Łamigłówka, reż.: Bastiaan Schravendeel, NL 2017, 6’28’’
  • Beautiful like Elsewhere | Pięknie jak gdzie indziej, reż. | dir. Elise Simard, CA 2017, 4’46’’
  • Kastaars | Łobuzy | Rascals, reż.: Jasmine Elsen, BE 2016, 5’40’’
  • O fim da fila | Koniec kolejki | The End of the Line, reż.: William Côgo, BR 2016, 2’47’’
  • Link | Więź, reż.: Robert Löbel, D 2017, 7’34’’
  • Nothing happens | Nic się nie dzieje, reż.: Michelle and Uri Kranot, DK/FR 2017, 11’50’’


  • Małopolski Ogród Sztuki
    Rajska 12
    Sala mała

    15.00
    Prawa do debiutów i etiud studenckich – uprawnienia uczelni, producenta i współtwórców
    Prowadzenie: adwokat Wojciech Krawiec, Kancelaria Adwokacka LASSOTA I PARTNERZY


    16.30
    Animation Volda Festival
    Goście Specjalni – Gunnar Strømm



  • Doubled up | Podwójni, reż.: Samantha Moore, UK 2004, 6’17’’
  • Janus, reż.: Linda Fagerli Sæthren, NO 2007, 8’02’’
  • Sáiva, reż.: Tuva Synnevåg, NO 2009, 8’31’’
  • Glassballen | Szklana piłka | The Glass Ball, reż.: Anita Killi, Hege Krogvig Bergstrand, NO 1992, 4’
  • But Milk Is Important | Ale mleko jest ważne, reż.: Anna Mantzaris, Eirik Grønmo Bjørnsen, NO 2012, 10’38’’
  • The End is Neigh | Koniec jest blisko, reż.: Dag Ove Solaas, Tilda Krantz, NO 2017, 6’58’’
  • Psykisk kan du vera sjøl | Możesz być sobą | Mental You Can Be Yourself, reż.: Anders Hesbøl, NO 2016, 3’35’’
  • Liv, reż.: Sunniva Fluge Hole, NO/UK 2017, 3’57’’
  • Less Than Human | Mniej niż człowiek, reż.: Steffen Bang Lindholm, DK 2016, 6’09’’
  • Ükskord igavuse väljadel | Pewnego razu na polu nudy | Once in the Fields of Boredom, reż.: Teele Strauss, EE 2017, 5’20’’
  • Monday, Tuesday, Wednesday | Poniedziałek, wtorek, środa, reż.: Riina Vilén, FI 2017, 5’10’’


  • 18.00
    VII projekcja konkursu ETIUDA (109’)


  • Attak, reż.: Ruben Meier, Filmuniversitat Babelsberg KONRAD WOLF, D 2017, 29’49’’
  • Eigen | Nasze własne | Our own, reż.: Malu Janssen, Nederlandse Filmacademie, NL 2016, 27’10’’
  • Supot | Nieobrzezany | Uncircumcised, reż.: Phil Giordano, New York University Tisch Asia Faculty, PH 2016, 12’33’’
  • Australia, reż.: Rodrigo Ruiz Patterson, CCC, MX 2016, 29’52’’
  • In Love with Cinema | Z miłości do kina, reż.: Ascar Nurakunuulu, Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi, KG 2017, 10’05’’


  • 20.00
    Stefan i Franciszka Themersonowie – klasycy światowej awangardy i animacji
    Gość Specjalny – Małgorzata Sady



  • The Adventures of a Good Citizen | Przygoda człowieka poczciwego, reż.: Stefan i Franciszka Themersonowie, UK 1937, 8’, exp.
  • Calling Mr Smith | Wzywamy Pana Smitha, reż.: Stefan i Franciszka Themersonowie, UK 1943, 8’29”, exp.
  • The Eye&the Ear | Oko i ucho, reż.: Stefan i Franciszka Themersonowie, UK 1937, 11’, exp.
  • Stefan+Franciszka, reż.: Tomasz Pobóg-Malinowski, PL 1975, 18’
  • Stefan Themerson and Language | Stefan Themerson i język, reż.: Erik van Zuylen, NL 1976, 46’, exp.