facebook
plakat

plakat

Etiuda&Anima

24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy
21 - 26. 11. 2017

en
Etiuda&anima newsletter

Rozwiń Menu

Zwiń Menu

Uri Kranot

Urodzony w 1975 roku w Jerozolimie w Izraelu. Jest głównym wykładowcą i opiekunem merytorycznym w AniDox:Lab, a także pasjonatem animowanych filmów dokumentalnych. Jego zadanie polega na zapewnieniu wsparcia i inspiracji każdemu z uczestników programu AniDox:Lab, wyznaczanie ram programowych dla wystąpień zapraszanych prelegentów oraz sprawowanie opieki nad postępami i końcowymi efektami realizowanych projektów.

Kranot jest nagradzanym na całym świecie autorem i reżyserem filmów i animacji. Mieszkał, pracował i kręcił swoje filmy w wielu różnych krajach. Razem ze swoją partnerką Michelle Kranot wyreżyserował filmy, które były pokazywane na wielu światowych festiwalach i zdobyły do tej pory łącznie ponad trzydzieści międzynarodowych nagród. Prowadzi kursy mistrzowskie na całym świecie, a retrospektywy jego filmów były pokazywane m.in. na paryskim Forum des Images w 2009 r. Jego najnowszy film pt. „Hollow Land” znalazł się na tzw. krótkiej liście kandydatów do Oscara.

Kranot pracuje obecnie jako artysta-rezydent w ramach programu „Warsztatów animacji” w duńskim Viborgu, gdzie wykłada również na tamtejszych studiach licencjackich, sprawuje opiekę artystyczną nad pracami dyplomowymi oraz prowadzi kursy i szkolenia zawodowe.